فلوشیپ تخصصی ایمپلنت

فلوشیپ تخصصی ایمپلنت

2 مهر 98 مقالات عمومی

جهت تحصیل در این دوره ایمپلنت فرد نه تنها باید متخصص در یکی از رشته های پروتز های دندانی، جراحی لثه، جراحی فک و صورت باشد بلکه باید بورد تخصصی هم داشته باشد. بعلاوه این رشته دارای آزمون ورودی و مصاحبه علمی میباشد. طول این دوره ۱۲-۱۸ ماه است.

در این دوره انواع تکنیک های پیچیده درمان ایمپلنت اموزش داده میشود که شامل انواع جراحی های پیشرفته ایمپلنت، انواع تکنیک های پیوند استخوان، انواع پروتز های پیچیده ایمپلنت میباشد.

متخصصینی که دارای فلوشیپ تخصصی (فوق تخصص) ایمپلنت هستند توانایی ارائه و انجام پیچیده ترین درمان های ایمپلنت را دارا هستند. در صورتی که دندانهایتان را مدت زمان طولانی از دست داده اید و دچار تحلیل استخوان هستید، یا کسانی که دندانهای غیر قابل نگهداری دارند ولی دوست ندارند حتی یک لحظه بی دندان باشند به بهترین نحو با ایمپلنت توسط این افراد درمان خواهند شد.

بی دندانی در قسمت جلویی دهان هم مقوله بسیار مهمی است چون لازم است ایمپلنت با تمهیدات و طراحی خاصی صورت گیرد تا طرح لبخند ایدآل ایجاد گردد، برای این امر نه تنها نیاز به دانش ایمپلنت می باشد بلکه متخصص یا فلوشیپ فوق تخصصی باید دانش زیبایی شناسی هم داشته باشد و به اصول پروتزی طراحی لبخند کاملا مسلط باشد. از این رو انتخاب پزشک در این زمینه اهمیت دوچندان دارد.

برخی فلوشیپ ها بصورت دوره ای محدود توسط دانشگاههای خارج از کشور یا انجمن ها (مثل فلوشیپ ICOI یا فلوشیپ دانشگاهX ) ارائه میشوند، و همه دندانپزشکان اعم از عمومی و متخصص میتوانند در این دوره ها شرکت کنند. اگرچه برخی از این فلوشیپ ها دوره های موثری در ارتقاء توانمندی های دندان پزشکان میباشند، اما از نظر وزرات خانه و نظام پزشکی مدرک به حساب نمی ایند و در پروانه مطب هم درج نمی شوند.

سوالات و نظرات مرتبط با مقاله

جدیدترین مطالب ارتودنسی، زیبایی دهان و دندان فقط در سایت دکتر رسائی پور